Čo mám robiť, keď som si našla pohyblivú hrčku v prsníku?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

dnes som si po dojčení nahmatala hrčku v prsníku vo veľkosti dražé guličky
.
Viem si ju normálne chytiť, je akoby pohyblivá. Na vyšetrení prsníkov som ešte nikdy nebola.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o drobnú cystu alebo tzv. fibroadenóm, je to nezhubný útvar, ktorý sa u žien vyskytuje pomerne často.

Na presnú diagnostiku treba absolovovať sonografické vyšetrenie prsníkov a podľa výsledku Váš gynekológ rozhodne o ďalšom postupe.

Teda to, či je potrebné konzultovať mamológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková