Čo mi pomôže na kašeľ v tehotenstve?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

som v 19. týždni tehotenstva. V nedeľu na chytila bolesť hrdla, jeden deň som mala zvýšenú teplotu 37,5. V pondelok utorok už bolesť hrtana a vlhký kašeľ. Bolesť hrdla prešla a mala som zelený sekrét. Lekár dal Zinnat 500 2x denne na 10 dní a užívam ešte kalciovy sirup.

Včera mi začal odchádzať hlas a začal suchý kašeľ. Vždy som mala najprv suchý kašeľ a potom až vlhký. Teraz mi odchádza hlas.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve si môžete dať Stopkašeľ sirup a kalciový sirup. Pri nelepšení je vhodné opäť konzultovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková