Čo môže signalizoať bolesť pri konečníku?

Zodpovedané
13. okt 2018

Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať na takúto vec. Už dlhšiu dobu pociťujem bolesť nad konečníkom. Keď sa dotknem kostrče, tak ma bolí. Raz sa mi stalo, že som si v stolici našla krv. Som 5 mesiacov po pôrode. Môže to nejako súvisieť?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
pri bolestiach v konečníku a pri objavení sa krvi v stolici, sú najpravdepodobnejšou príčinou hemoroidy. Hemoroidy sú rozšírené krvné cievy v sliznici konečníka, môžu byť vonkajšie a vnútorné. Vnútorné hemoroidy sú vo vnútri v konečníku a nie vždy sú viditeľné pri pohľade zvonku. Pacienti s hemoroidmi pociťujú bolesti najmä pri stolici, kedy je sprievodným javom často aj krv v stolici. U žien sa najčastejšie hemoroidy objavia počas tehotenstva a pôrodu, príčinou je rastúci plod v maternici, ktorý tlačí na panvové dno. Pacienti s týmito ťažkosťami by mali navštíviť svojho lekára, aby ich vyšetril, určil diagnózu a odporučil terapiu,

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková