Čo s pluzgierikom v hrdle?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš odborný názor na moje hrdlo. Pred tromi týždňami som mala dva dni teploty, bolesť hrdla a odvtedy kašeľ hlienovitý aj suchý, ktorý slabol veľmi pomaly a ešte stále trochu pretrváva. Potom ako ma presralo bolieť hrdlo, tal som v ňom cítila a ešte stále cítim zvýšenú citlivosť (cítim ako mi prúdi vzduch dnu a von). Bolesti žiadne.

Hrdlo som si začala kontrolovať pred dvoma týždňami a stále je rovnaké, červené žily vidieť a ten pľuzgierik. Robila som CRP test pred 2 týždňami- nepotvrdila sa bakteriálna infekcia.

V lekárni mi dali Dorithricin, ktorý už asi nerobí nič, Jox, Pleumolysin, stále toto kombinujem už 2 týždne a stav sa zlepšuje pomaly.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pociťujete dyskomfort v hrdle a nepomáha symptomatická liečba, tak je potrebné doplniť ster z hrdla.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková