Čo spôsobuje brnenie ľavej strany chrbáta?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu ma trápi brnenie na ľavej strane chrbta pri lopatke. Na tej strane nosím ročného syna. Pobolieva na hlava, krk mám celý stuhnutý, sem-tam cítim bolesť uší a niekedy mám pocit ako keby vyčerpaných svalov.

Bola som u fyzioterapeuta, ktorý mi povedal, že ľavú stranu krku mám riadne preťaženú. Doma cvičím, ale začína mi to strpčovať fungovanie. Brnenie niekedy trvá len pár sekúnd, inokedy je to dlhšia doba. K neurológovi som objednaná.

Mohlo by to mať súvis s krčnou chrbticou alebo celkovo s chrbátom?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti budú súvisieť s preťaženou chrbticou - teda chrbát a krčná chrbtica a to najskôr kvôli tomu, že nosíte dieťa.

Základom liečby je fyzioterapia a pravidelné cvičenie doma. Taktiež je vhodné v úvode užívať lieky proti bolesti a zápalu, napr. Flector, Aflamil, Veral (ak nedojčíte), spolu s liekmi na uvoľnenie svalov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková