Čo spôsobuje "ťahanie" horného viečka na oku?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň,

pociťujem v pravom oku akési ťahanie z horného viečka. Zrak mi to výraznejšie neovplyvňuje, no mám pocit, že videnie na tomto oku je niekedy viac neostré ako na druhom. Oko nemám opuchnuté ani začervenané.

Viete mi, prosím, poradiť, čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťahanie viečka môže byť prejavom únavy, nedostatku horčíka a vitamínov skupiny B, preto je vhodné užívať napr. Magnerot a B-komplex.

Ak by ťažkosti pretrvávali aj napriek tomu, tak by sa malo doplniť očné a poprípade aj neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková