Čo to mám v konečníku?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

od pôrodu trpím svrbením konečníka. Pravdepodobne sa jedná o hemeroidy. Moja lekárka mi odporučila len mastiť. Skúsila som už všetky maste a každá mi len uľaví na chvíľu, ale problém to nevyrieši.

V poslednej dobe má však trápi jedna vec. Keď si natieram konečník masťou, niekedy sa mi stane, že si prstom vojdem aj kúsok ako keby dnu (nie veľmi hlboko, max 1 cm) a cítim tam niečo tenké a podlhovasté. Je to ako keby v strede. Ako keby tam trčala hrubšia nitka.

Čo to je?

Ako sa konečne zbavím toho svrbenia?

Mám vyoperovaný žlčník a odvtedy mám problém so stolicou. Mávam ju redšiu a horšie mi trávi.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu pôjde najskôr o vnútorné hemoroidy. Z liekov je vhodné užívať Detralex dve tabletky denne, lokálne okrem masti sú dostupné aj čapíky.

Ak sa hemoroidy nezlepšia, tak je vhodná návšteva u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková