Čo urýchli hojenie popáleniny?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

včera som sa obarila vriacou vodou na stehne a vytvorili sa mi pľuzgiere. Jeden je pomerne veľký. Popálenina má asi 15 cm a je veľmi citlivá. Včera som si toto miesto natrela s Panthenolom. Mám obavy, či si oblečením popáleninu ešte viac nerozdráždim.

Čo by pomohlo na urýchlenie hojenia?

Mám si to nejako obviazať?

Ostane mi po popálenine jazva či fľak, alebo vybledne?

Ďakujem

Dobrý deň,

na popáleniny je vhodné dať si lokálne Ialugen plus sieťku, ktorú si budete meniť každých 12 hodín.

Následne po čiastočnom zhojení si kožu dlhodobo premasťujte Ialuset krémom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková