Čo znamená bolesť krku, ktorá ide až do ramena?

Zodpovedané
15. jan 2019

Dobrý deň,

mám bolesť krku, ktorá prechádza mierne až do bolesti ľavého ramena. Čo to znamená?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesť v oblasti krku vyžarujúca do ramena najpravdepodobnejšie pochádza z krčnej chrbtice. Svaly v okolí krčnej chrbtice môžu byť zablokované. V niektorých prípadoch je príčina v opotrebovaných stavcoch a platničkách.

V dnešnej dobe trávime veľa času pred počítačmi, preto je dôležité správne sedenie, čo nie je u každého. Pri zlom sedení dochádza k nesprávnemu postaveniu krčnej chrbtice, svaly sa skrátia, hlava je predsunutá dopredu spolu s ramenami, pacienti sa následne sťažujú na bolesti krku a hlavy, pri dráždení nervovo v tejto oblasti sa bolesť často propaguje do horných končatín.

Vo Vašom prípade je preto vhodné vyšetrenie u Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a určí príčinu ťažkostí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková