Čo znamená búšenie v chrbte pri lopatkách?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

vo večernej hodine mi pri ležaní začalo búšiť pri lopatkách. Bol to veľmi nepríjemný pocit. Pocit ako rýchle búšenie srdca, lenže búšenie bolo v chrbte pri lopatkách. A aj mierne bolesti ľavej ruky. Hneď ma napadol infarkt, ale som v pohode.

Čo môže takáto bolesť znamenať?

Ďakujem

Dobrý deň,

búšenie srdca, ktoré sa objavuje večer je najčastejšie spojené s úzkosťou, tetániou alebo panickou poruchou.

Aby sme však potvrdili jednu z týchto diagnóz, tak je potrebné vyšetriť samotné srdce, aby sa vylúčil aj problém so srdcom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková