Čo znamená neskutočná únava, zívanie a točenie hlavy?

Zodpovedané
14. máj 2022

Dobrý deň,

už sa mi párkrát stalo, že na mňa zrazu prišla neskutočná únava, točenie hlavy. Začnem zívať aj 20x a cítim tlak na hrudi, bolesť chrbta. Občas cítim ako mi preskočí srdce.

U lekára mám tlak ok, aj štítnu ok. Doma som si namerala 106/54 a 77 pulz. EKG som mala zatiaľ vždy ok.

Môžem mať niečo so srdcom, keď cítim hrudník a zívam veľmi často?

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že budete mať problém so srdcom. Vaše problémy môžu byť prejavom únavy, vyčerpania, závraty môžu mať pôvod aj v krčnej chrbtici.

Ak sa tlak na hrudi vyskytuje pomerne často, tak je potrebné doplniť interné vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková