Čo znamená zväčšená lymfatická uzlina a opuch na krku?

Zodpovedané
27. dec 2021

Dobrý deň,

obvodný lekár ma poslal kvôli opuchu na krku (mám ho tak z boku zošikma na krku) na ultrazvuk. Zistili mi, že to je zväčšená lymfatická uzlina a že mám aj na štítnej žlľze cysty. Nikdy som sa na štítnu neliečila a ani s uzlinami som problém nemala.

S výsledkami som išla k obvodnému. Zobrali mi krv a moč. Vraj mám všetky výsledky v poriadku a zápal nemám. ATB netreba. Teraz musím čakať kým sa dostanem na endokrinológiu, čo mi zistia.

Obvodný lekár pozeral do krku a povedal, že miesta, kde som mala krčné mandle sú zapálené a že uzlina to asi filtruje. Aj cítim, že ma v krku trocha škriabe.

Aké sú moje výsledky podľa Vás?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

súhlasím s Vašim lekárom a s jeho postupom. Reaktívne lymfatické uzliny môžu byť zväčšené kvôli prekonanému zápalu a takto zväčšené môžu byť aj niekoľko mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková