Čo znamenajú biele šupinky v ušiach?

Zodpovedané
9. jan 2022

Dobrý deň,

spozorovala som svrbenie v ušiach. Na prste mi zostávajú biele šupinky, asi je to suchá koža. Uši si čistím klasickými vatovými tyčinkami.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

koža môže svrbieť kvôli ekzému alebo iba kvôli tomu, že je suchá.

Je vhodné premastiť si kožu napr. ambidermanom, Lipobase (je mnoho produktov na premastenie kože, lekárnik Vám odporučí mnoho dalších).

Ak je suchosť kože hlboko vo vonkajšom zvukovode, tak by ste mali navštíviť ORL lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková