Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo znamenajú bolestivé prsty na rukách?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Minulý rok som spozorovala, že ma pobolieva (napr. pri uchopení krčahu s vodou) stredný prst na ruke. Dlho som nevedela prísť na to, kde presne ma boli. Občas som mala pocit, že v kĺbe, občas akoby z jednej bočnej strany. Nepripisovala som tomu dôležitosť. Myslela som si, že to mám možno z kočíkovania, nabehala som celé kilometre.

Nedávno som presne tu istú bolesť spozorovala na druhej ruke, išlo tiež stredný prst. Občas to cítim, občas nie. Ortopéd ma vysmial, že pokiaľ to nie je veľká bolesť, nemám to riešiť. No o svoje telo by som sa chcela starať a neviem či to mám riešiť s obvodnom lekárom, či ma zase len niekto nevysmeje.

Som na rodičovskej dovolenke, plus dnešná covidová doba a ja mám veľmi malo pohybu.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr môže ísť o dráždenie nervu, ktorý inervuje tento prst. Najčastejšie sa to objavuje pri preťaženom zápästí, u žien na rodičovskej dovolenke je to najčastejšie z nosenia detí.

Môže ísť teda a syndróm karpálneho tunelu. Diagnózu určí až však neurológ na základe vyšetrenia. Zatiaľ môžete užívať Milgammu 3x denne.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková