Čo znamenajú hrčky pri konečníku?

Zodpovedané
15. aug 2021

Dobrý deň,

pred asi dvoma týždňami som si všimla pri konečníku fialovú, malú a nebolestivú hrčku. Priamo na konečníku mám tiež hrčku, taktiež fialovú a nebolestivú. Cca tri dni som pociťovala nepríjemný pocit na konečníku ale už to prešlo avšak stále tam hrčky sú. Predtým ako sa mi hrčky objavili som mala problém so zápchou. Teraz už našťastie tieto problémy nemám.

Čo by to mohlo byť?

Začínam sa báť aj keď mi tie hrčky nespôsobujú žiadne ťažkosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hemoroidy.

Na potvrdenie diagnózy je potrebné lekárske vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková