Čo znamenajú kostné cysty pri rakovine konečníka?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

môjmu otcovi zistili rakovinu konečníka. Má za sebou už všetky vyšetrenia - kolonoskopia, CT, hystológia, biopsia. Nádor je vo veľkosti 8 x 10 a podľa onkológa je v 3. štádiu. Nemá ešte metastázy, len kostné cysty.

Čo to znamená?

Onkologička navrhla čakať na magnetickú a potom vraj chemoterapie a ožarovanie.

Môže sa to šíriť ďalej pokým postúpi liečbu?

Na bolesti mu nedala nič. Obvodná lekárka povedala, že môže užívať Nospa.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kostné cysty nie sú metastázy ani nádor, pravdepodobne to tam mal Váš otec už dlhšiu dobu. Onkológ pravdepodobne po MR vyšetrení zaháji liečbu a Váš otec bude pravidelne kontrolovaný a sledovaný.

Nádor hrubého čreva rastie roky, teda nemyslím si, že by napr. za mesiac došlo k výraznému nárastu. Dôležité je vedieť priechodnosť hrubého čreva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková