CRP mám v hodnote 87,5. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
12. apr 2019

Dobrý deň,

mám nasadené antibiotiká vzhľadom na CRP 87.5. Teplotu nemám.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

táto hodnota CRP znamená, že v tele je zápal, preto je potrebné nájsť príčinu.

CRP je zvyčajne zvýšené pri baktériových infekciách, pri autoimunitných ochoreniach a pri srdcovom infarkte. Na určenie príčiny zvýšeného CRP je dôležitá anamnéza od pacienta, jeho ťažkosti, ale najmä vyšetrenie odborníkom.

Najčastejšie ide o infekcie dýchacieho systému. Podľa pacientových ťažkostí lekár rozhodne, aké ďalšie vyšetrenia sa budú realizovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková