Dá sa cez sono zistiť zápal maternice?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

už asi 3 mesiace mám bolesti v oblasti krížov, ktoré občas vystrelujú aj do podbruška (hlavne vľavo). Robili mi už rôzne gynekologické vyšetrenia, ale nič mi nezistili. Až teraz pred týždňom mi boli zistené mykoplazmy a ureaplazmy, ktoré som preliečila antibiotikami. No bolesti mám stále.
Zápal maternice doktorka vylúčila. Vraj na sone je všetko ok.

Dá sa cez sono zistiť zápal maternice?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v podbrušku nemusia mať len gynekologickú príčinu.

Ak ste boli vyšetrená a preliečená u Vášho gynekológa, nemyslím si, že príčina ťažkostí bude gynekologická. Vystreľujúca bolesť krížov do oblasti podbruška môže znamenať problém s bedrovou chrbticou a krížami, napr. poškodené platničky, pri ktorých sú dráždené nervy alebo stuhnuté svaly.

Ďalšou príčinou bolesti v oblasti podbruška môžu byť aj obličkové kamene, ale bolesť je vtedy veľmi silná, hovoríme vtedy o obličkovej kolike.

Ak teda máte uvedené ťažkosti a gynekologický nález je v poriadku, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára, aby sa pátralo po ďalších príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková