Dá sa spomaliť rast metličkových žiliek?

Zodpovedané
23. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od leta som spozorovala, že mi začali praskať cievky na stehnách a tvoria sa mi metličky.

Prečo je to tak?

Moja mamina ich má trošku, ale ja ich mám viac ako ona. A mám iba 28 rokov. Bola som na cievnom a nič mi nezistili. Nemám kŕčové žily, ani trombózu. Užívam Ascorutin a k lekárovi som išla kvôli bolestiam nôh.

Dá sa spomaliť rast nových žiliek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tzv. metličky sú prvým prejavom žilového ochorenia a následne sa zvyčajne vytvoria kŕčové žily.

Vznik kŕčových žíl je vo väčšine prípadov genetická záležitosť.

Na posilnenie steny žíl a na zmiernenie príznakov, ako napr.opuch nôh, pocit ťažkých nôh, sa odporúča užívať preparáty ako napr. Detralex alebo Flebaven.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková