Dušnosť, nutkanie na kašeľ a obťažujúci pocit na hrudi. O aký problém ide?

Zodpovedané
12. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vo februári som si bola zabehať a následne som sa necítila dobre. Po vykašliavaní hlienu som sa po mesiaci cítila už zdravá, tak som išla opäť behať. Následne mi zatekali hlieny a neustále som kašlala.

Odvtedy ma trápi dušnosť, nutkanie na kašeľ a zvláštny obťažujúci pocit na hrudi. Najprv sa mi popisované problémy vrátili len pri väčšej námahe, ale momentálne ich mám stále. Asi preto, že s deťmi robíme viac aktivít a výletov, viac sa namáham. Skúsila som si zabehať dvakrát po sebe a to ma pripútalo na posteľ. Kašlala som a nemohla som dýchať. Krvný obraz som mala v poriadku, aj RTG hrudníka, spirometriu. Internista nenašiel príčinu.

O aký problém môže ísť?

Aké vyšetrenie by sme mali ešte doplniť?

Užívala som len Dorsiflex, ale bez účinku.

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by som doporučila doplniť pľúcne vyšetrenie, pri ktorom sa vyšetrí funkcia pľúc pri tzv. spirometrii.

Kašeľ môže byť aj jediným prejavom astmy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková