Existuje prevencia proti ďalšiemu potratu?

Zodpovedané
25. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na začiatku roku 2019 som zistila, že som tehotná. Žiaľ, v tom čase som mala vysoké horúčky, ktoré neklesali a bola aj chrípková epidémia. Vo februári 2019 som na začiatku 8. týždňa potratila. Vyčistila som sa, užívala som Alchemilku a Femibion.

Pred nedávnom som sa dozvedela, že som opäť tehotná. Je však ešte príliš skoro na návštevu gynekológa. Ale už druhý deň ma trápi hnačka. Hoci už to nie je také zlé ako včera, lebo brucho ma už nebolí. Stále mám pocit ako pri prichádzajúcej menštruácii.

Existuje prevencia proti potratu?

Môžem užívať magnézium?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

štandardne neexistuje prevencia voči potratu, pri potrate sa pátra po príčinách.

Ak sa zistí nejaký hematologický problém, tak hematológ následne nasadí liečbu a to môžeme definovať ako prevenciu potratu.

Magnézium sa v tehotenstve veľmi často odporúča, pretože znižuje zvýšený krvný tlak a zabraňuje predčasným sťahom maternice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková