Hnedé fľaky po tele. Môžu mať súvis so žalúdkom?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

vytvorili sa mi hnedé fľaky na nohách, neskôr to prešlo na ruky. Najviac je to vidieť na dlaniach a medzi prstami. Postupne tie fľaky stmavli. Necítim žiadne príznaky. Trvá to už vyše týždňa a neviem, z čoho by to mohlo byť.

Môže to mať spojitosť so žalúdkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

takéto hyperpigmentácie môžu byť spôsobené poruchou funkcie nadobličiek. Napr. Addisonova choroba.

Preto je potrebné ísť s týmto nálezom k Vášmu lekárovi, doplniť dermatologické a endokrinologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková