Holterové monitorovanie - chyba prístroja

Zodpovedané
15. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Holterového monitorovania. Má zmysel mať na sebe Holter v čase, keď by mal merať a stroj len pípa a vypisuje err 99? Na nete som pátrala, vraj je to chyba zariadenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám tlakový Holter v čase merania tlaku pípa a nemeria tlak, tak meranie bude chybné. Prístroj meria vtedy, ak sa manžeta zakaždým nafúkne ako pri klasickom meraní tlaku.

Preto nemá význam mať prístroj na sebe, bude potrebné opätovné nastavenie prístroja a celé meranie nanovo zopakovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková