Hrčka v análnom otvore. O aký problém ide?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

s partnerom často praktizujeme análny sex. Vždy sa predtým vyčistím análnou sprchou. Takto fungujeme už 2,5 roka. Dnes som si pri čistení nahmatala vo vnútri análneho otvoru hrčku.

V pošve mám antikoncepciu Nuvaring, tú cítim vždy prstom ako si čistím análny otvor. No ešte hlbšie v zadku od neho som zrazu narazila na hrčku, ktorá tam doteraz nebola.

Neviem povedať, či sa hrčka nachádza niekde v ženskom ústrojenstve nad Nuvaringom, alebo či je to v čreve. Ťažkosti pri použití toalety nemám, ani bolesti.

Minulý rok som mala dlhodobé hnačky, na to som však mala neskôr urobený SIBO test, ktorý bol pozitívny a odvtedy bolo všetko v poriadku. Hrčku cítim vtedy, keď čupím.

Čo to môže byť?

Mám ísť k nejakému lekárovi?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť o vnútorný hemoroid alebo polyp v konečníku.

Presnú diagnózu Vám určí chirurg na základe vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková