Hrozí mi rakovina konečníka?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

mám 33 rokov a už pol roka ma trápia bolesti konečníka. Cítim bolesti počas aj po stolici, niekedy sa mi po tvrdej stolici objaví trocha krvi na papieri. Používala som čapíky aj masti, síce to pomohlo zmierniť bolesti, ale nevyliečilo sa to úplne. Konečník mám stále podráždený, a keď si ho prstom nahmatám, cítim vo vnútri, akoby mi niečo trčalo a spôsobuje mi to nepohodlie.

Na internete čítam rôzne diagnózy, môže to byť rakovina?

U všeobecného lekára som bola, ale nikam ma neposlal, konštatoval len, že je to nejaká trhlinka.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že pôjde o rakovinu.

Rakovina konečníka je zvyčajne v úvode asymptomatická, teda bez príznakov. Vami popísané príznaky najskôr spôsobujú vnútorné hemoroidy. Vhodné je navštíviť proktológa, ktorý vás vyšetrí a určí diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková