Je gastroenterologické vyšetrenie v celkovej anestéze nebezpečné?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšie mám bolesti na ľavej strane pri žalúdku. Bola som aj na vyšetrení u gastoenterológa, ktorý mi zobral krv a 8 skúmaviek stolice, ktorú som musela zbierať 3 dni po sebe.

Výsledky z vyšetrení však nič nepreukázali. Lekár tak odporučil gastro vyšetrenie-hadičkou. Ja sa však bojím, lebo pri plnom vedomí by som to nedala. Odporučili mi teda v celkovej anestéze, pravdaže za poplatok.

Mám však strach, že by som sa nezobudila.

Je to podľa vás nebezpečné?

Treba aj predoperačné vyšetrenia?

Potom mi odporučili sedaciu anestézu.

Aký je tam priebeh?

Mám veľké problémy s prehĺtaním, ledva prehltnem nejakú malú tabletku a nie kus hadice.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak máte strach z gastrofibroskopie, tak je pre Vás vhodná anestéza.

Anestéza pri takomto výkone je krátka, netrvá dlho a určite sa z nej zobudíte. Na samotnom pracovisku Vám dajú presne inštrukcie ohľadom predoperačného vyšetrenia. Záleží to od druhu anestézy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková