Je lepšie, keď mi lekár urobí preventívnu prehliadku teraz alebo až po pôrode?

Zodpovedané
20. sep 2019

Dobrý deň,

prestupovala som k druhému všeobecnému lekárovi pre dospelých.

Je lepšie, keď mi urobí preventívnu prehliadku teraz alebo až po pôrode?

Čo sa robí na takej preventívnej kontrole?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri preventívnej prehliadke sa odoberá krv, vyšetruje sa moč a následne Vás vyšetrí lekár.

Po 40tke sa robia ďalšie vyšetrenia ako EKG a vyšetrenie stolice na okultné krvácanie.

Štandardne by mala mať každá žena pred pôrodom urobenú preventívnu prehliadku. Niektorí gynekológovia si žiadajú potvrdenie od praktických lekárov o absolvovanej preventívnej prehliadke.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková