Je moja diagnóza vážna?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

absolvovala som RTG pľúc. Bolo v poriadku, rovnako tak aj spirometria. Mám aj výsledky z CT, ale nerozumiem im.

Je diagnóza, ktorú mi zistili vážna?

Ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa CT popisu je na vrchole pľúc prítomný emfyzém. Je to nefyziologické rozšírenie dýchacích ciest, pri ktorom sa poškodí pľúcne tkanivo. Teda táto časť pľúc si neplní svoju funkciu a vznikajú tzv. buly, ktoré sú vyplnené vzduchom.

Vo Vašom prípade nie je emyfzém rozsiahly, teda nemusíte mať obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková