Je možné prekonať vírusové ochorenie bez teploty a iných príznakov?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

moje menšie deti majú virózu (nádcha, kašeľ, teplota). Ja som sa zobudila túto noc spotená, avšak nemám žiadne príznaky virózy.

Je možné, že som ju mohla chytiť od detí a prejavila sa mi iba týmto spôsobom?

Je možné prekonať vírusové ochorenie bez teploty a iných príznakov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, mohli ste ho prekonať, alebo ešte stále máte virózu.

Váš imunitný systém sa s tým môže vysporiadať lepšie ako u detí, a preto nemáte až také výrazne symptómy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková