Je možné robiť MRI vyšetrenie tak, že pôjdem dnu nohami a nie hlavou?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

opakovanie idem na MRI SI kĺbu. Prvé vyšetrenie sme museli ukončiť pre pocit úzkosti. Lekárka mi odporučila liek na ukľudnenie. Pri objednávaní do centra lekárka podotkla, že sa vyšetrenie dá urobiť aj tak, že nepôjdem dnu hlavou, ale išla by som nohami.

Je to možné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

záleží na pracovisku. Ak Vám to odporučili priamo tam, kde budete vyšetrovaná, tak nevidím dôvod, prečo by sa toto vyšetrenie nemohlo takto realizovať.

Všetko závisí od pracoviska. Na Slovensku sú v niektorých nemocniciach MR prístroje, ktoré nemajú tzv. tunel, magnet je teda mimo lehátka, kde leží pacient.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková