Je obojstranné padanie vecí z rúk znakom sklerózy multiplex?

Zodpovedané
22. feb 2020

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď ohľadom sklerózy multiplex. Vami uvedené príznaky nemám, len to vypadávanie vecí z rúk, ale z oboch rovnako.

Patrí to tiež medzi príznaky, keď je to obojstranné?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja nie som neurológ, a preto sa nemôžem vyjadriť či máte alebo nie sklerózu multiplex.

Štandardne ide o prejav na jednej strane tela. Ak chcete mať 100% istotu, že nemáte sklerózu multiplex, tak mali by ste navštíviť neurológa, ktorý Vás vyšetrí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková