Je pichanie na hrudi u mňa zapríčinené skoliózou?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi pichanie na hornej ľavej strane hrudníka a niekedy aj vpravo dolu na rebrách. Bojím sa, že je to niečo vážne. Už som z toho zúfalá, v noci kvôli tomu nemôžem spávať. Bola som na EKG a sone srdca, RTG pľúc aj na záťažovom teste srdca, všetko mám v norme. Našli mi len miernu skoliózu.

Môže za moje problémy skolióza alebo je to niečo vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú spomenuté vyšetrenia v poriadku, tak príčina môže byť ortopedická. Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, vhodné je užívať lieky proti bolesti a zápalu aspoň 5-7 dní, napríklad Flector.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková