Je povinná karanténa rodinných príslušníkov kamionistu?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

môj priateľ je kamionista a 2-3x do týždňa chodí do Nemecka.

Je potrebné, aby sme boli stále po jeho príchode domov v 14 dňovej karanténe?

To by sme museli byť prakticky v karanténe stále. Viem, že kamionisti majú výnimku.

Vzťahuje sa to aj na rodinných príslušníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

karanténa sa nevzťahuje na vodičov nákladnej dopravy, teda ani na rodinných príslušníkov. Avšak Váš priateľ musí dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia, tak ako je to odporučené vládou SR.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková