Je to úzkostná porucha?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

som 2 mesiace po pôrode a prvý atak som dostala v 11. týždni, keď mi prišlo zle. Srdce mi búšilo a zalial má ľadový pot Celá som sa chvela a chytila ma neskutočná triaška. Odvtedy sa mi to opakuje.

Bola som aj u internistu a všetky výsledky vyšli negatívne. Čiže som zdravá. Mám určite problémy s manželom a všetko je na mne. Už nežijeme ani ako manželia a ja sa veľmi preto trápim. Podceňuje má aj ako ženu a aj ako matku.

Ide v mojom prípade o úzkostnú poruchu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že pravdepodobne pôjde o úzkostnú poruchu, bolo by vhodné užívanie liekov, ktoré by zmiernili Vaše príznaky.

Tieto lieky môže predpísať aj Váš praktický lekár. Ak by sa Váš stav po 3 týždňoch od užívania liekov nezlepšil, tak by ste mali navštíviť psychiatra a psychológa, ktorý Vám pomôžu prekonať Váš problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková