Je točenie hlavy a pocit na zvracanie abstinenčným príznakom po dobratí Neurolu?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý deň,

celý mesiac som brala Neurol 0,25 jednu tabletku každý večer. Celú krabičku som dobrala, ale nechcela som v tom pokračovať. Liek som po mesiaci vysadila.

Deň na to sa mi trocha začala točiť hlava a počas celého dňa mám pocit na zvracanie. Zatiaľ som nevracala a chuť do jedenia sa tiež nezmenila. Nauzae je niekedy neznesiteľná.

Tabletky som dobrala 20.11.2019 a príznaky pretrvávajú. Tehotná nie som, lebo momentálne mám menštruáciu. Mám tinnitus na pravom uchu už tri mesiace, ale z toho mi nikdy nebolo zle.

Je možné, že mám abstinenčné príznaky po vysadení Neurolu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Neurol 0,25 mg je najnižšia dávka, ktorá sa dá predpísať.

Nemyslím si, že by vznikla závislosť, ak ste užívali jednu tabletku večer po dobu jedného mesiaca.

Sú pacienti, ktorí užívajú Neurol aj trikrát denne, v tomto prípade už naozaj hrozí závislosť. Ak pretrvávajú Vaše ťažkosti, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková