Je toto naozaj ekzém?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

na prste ruky sa mi vytvorili takéto nepríjemné fľaky. Začalo to malými bolestivými pľuzgiermi alebo vyrážkami. V priebehu mesiaca sa mi to takto zhoršilo a rozšírilo. Svrbí to a aj bolí. Od lekára som dostala kortikosteroidnú masť. Natierala som si postihnuté miesta 2 týždne, pekne to zmizlo. Bohužiaľ, včera sa mi to znova vrátilo a tiež to začalo svrbiacimi pľuzgiermi. Doktor mi povedal, že je to ekzém. Lenže podľa mňa to nevyzerá na ekzém. Nikdy predtým som to nemala. Po druhom pôrode som dostala genitálny herpes a tiež toto. Mám to iba na jednom prste, nikde inde na tele.

Čo by to mohlo byť a ako sa zbaviť tohto problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto nález by mal posudzovať dermatológ, preto je potrebné to konzultovať opäť s dermatológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková