Je v poriadku, ak mi pri MRI nepodali kontrastnú látku?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

bolo mi odporučené MRI mozgu od neurológa. Lekár napísal na žiadanku, že to má byť s kontrastnou látkou. Pri MRI mi ju ale nepodali, a keď som sa pýtala prečo, povedali, že o tom rozhoduje lekár, ktorý pozerá na sken, a ak by to bolo potrebné, kontrastnú látku by mi podal. Údajne ju nedávajú automaticky, hoci to lekári na žiadanku tak píšu. Mám pocit, že tak nezistia všetko.

Je to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodnutie o podaní kontrastnej látky robí rádiológ. Pravdepodobne na MR mozgu nebola nájdená žiadna patológia bez kontrastnej látky, preto Vám ju nepodali.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková