Je v poriadku vysoká hodnota tepu pri chôdzi a počas státia?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

môj tep je v pokoji od 65 - 75. Keď stojím, tak väčšinou je jeho hodnota 100. Keď prejdem pár krokov, tak aj 110. Pri normálnej dlhšej chôdzi je to aj 130. Moje srdce je vraj v poriadku. Bola som na ECHO vyšetrenie, aj na EKG holter.

Je takáto hodnota normálna?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte echo aj Holter v poriadku, aj hormóny štítnej žľazy a mineralogram sú v norme, tak takáto zvýšená frekvencia môže byť idiopatická. Teda neexistuje objektívna príčina.

Ak Vás takto zvýšená frekvencia obťažuje, tak Váš lekár Vám môže predpísať lieky na zníženie srdcovej frekvencie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková