Je vdýchnutie spreju Sanytol nebezpečné?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

pri dezinfekcii stropu som vdýchol nejaké množstvo aerosólu Sanytol.

Môže byť vdýchnutie dezinfekčného spreju Sanytol nebezpečné?

Existuje nejaká dostupná prevencia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte žiadne problémy s dýchaním a neobjavili sa žiadne nové ťažkosti, tak nemusíte mať obavy.

Pacienti zvyčajne udávajú po vdýchnutí dezinfekčných prostriedkov sťažené dýchanie. Niektorí to popisujú ako pískanie na hrudníku. Pri ťažších stavoch dochádza k poleptaniu sliznice dýchacích ciest, ale to už je potrebné vyšetrenie u špecialistu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková