Je vhodné pre mňa očkovanie proti Covid-19, keď mám sínusovú tachykardiu?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

liečim sa na panickú poruchu a úzkosť. Beriem Alventu 75 mg ráno. Mávam búšenie srdca (cca 130 tep) a točenie hlavy pravidelne. Kardiologické vyšetrenie v poriadku (EKG opakovane, 2x echo, ergometria a 24 hod. Tk a EKG holter).

Jediné, čo mi bolo zistené je sínusová tachykardia.

Je pre mňa vhodné očkovanie?

Ak áno, tak akou vakcínou?

Bojím sa, že sa mi tento stav ešte zhorší, ale rada by som sa už dala zaočkovať.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete sa dať zaočkovať proti Covid-19. Výber vakcíny je na Vás. Myslím si, že ani jedna vakcína výrazne nezhorší Vašu tachykardiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková