Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hemoglobín 108 a sínusová tachykardia

misinka0611
2. mar 2017

Ahojte, v utorok 28.02 som bola na poradni u svojej gynekologičky. Z krvných testov mi zistili hemoglobín 108, aj tlak som mala 130/81, predpísala mi železo. Na druhý deň som bola na EKG, záver sínusová tachykardia, že mi trochu bije rýchlejšie srdiečko.

Na poradni aj na EKG sa ma pýtali či mám strach .. áno mám, bojím sa každej jednej lekárskej prehliadky a neviem ako s tým bojovať, bojím sa či bude všetko OK.

Prosím ako bojovať s tým strachom z lekárov - z vyšetrení? :/

tiliko
2. mar 2017

Môj manžel zažíva niečo podobné, má stresový vysoký tlak, keď vie že ide na vyšetrenie má tlak aj 150/100. Skús prísť na to kde je príčina strachu. Môj muž to má od detstva, nakoľko prekonal x operácií a hospitalizácií. U nás zaberá keď ideme na vyšetrenia s ním. Malá ho zabáva a tak počas čakania nemá čas premýšľať. Skús si každé vyšetrenie zdôvodniť. Tažká rada, mohla by ti pomôcť aj návšteva psychológa.

zuzkamin
2. mar 2017

Ja ako zdravotnicka ti poviem, ze to nieje nic neobvykle. A nemusi to byt sposobene strachom. V tehotenstve je tepova frekvencia o nieco vyssia, a kedze mas aj znizeny hemoglobin moze to este o trosku stupnut. Dolezite je byt v pohode, neriesit dopredu katastroficke scenare. Riadit sa radami lekarov, ti najlepsie vedia ako ti pomoct. Takze len si pekne vychutnavaj tehotenstvo a zvysok nechaj na lekarov. Ak by to vsak neustupovalo, tak sa porad s gynekologom o magneziu....Drzim prsty

valy
2. mar 2017

@misinka0611 ja som to mala tiez, to zelezo mi pomohlo, mne sa aj strasne tocila hlava