Je vyšetrenie hormónov štítnej žľazy u všeobecného lekára dostatočné, alebo je toto vyšetrenie 100% len u endokrinológa?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia.

Je vyšetrenie hormónov štítnej žľazy u všeobecného lekára dostatočné, alebo je toto vyšetrenie 100% len u endokrinológa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

základné dva hormóny štítnej žľazy sa dajú vyšetriť aj u praktického lekára.

Pacient sa posiela k endokrinológovi, ak sú zvyšné alebo znížené hormóny štítnej žľazy alebo je patologický nález na štítnej žľaze.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková