Je zaspávanie a zabúdanie spôsobené len únavou?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už pár mesiacov pociťujem únavu, a to hlavne večer v čase, keď sa dám do kľudu. Únavu cítim, keď si sadnem ku knihe, k TV. Vtedy okamžite zaspávam.

Taktiež sa mi hmlí pred očami a vypadávajú mi slovíčka, ktoré som inak bežne používala. Krvné výsledky mám ok. Vediem aktívny život. Po práci športujem a domov chodím až večer. Víkendy trávim mimo domu.

Je zaspávanie a zabúdanie spôsobené len únavou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ľudia, ktorí športujú ráno, nemajú problém so zaspávaním.

Na druhej strane ľudia, ktorí robia veľa športových aktivít poobede a večer, môžu mať problém so zaspávaním, fyzická aktivita večer nabudí a preto je problém zaspať.

U Vás môže ísť iba o prechodné obdobie, mohli by ste vyskúšať preparáty s valeriánou lekárskou. Ide o bylinku, ktorá rieši problémy so spánkom. Ak sa Vám dá, tak skúste vyskúšať posunúť športové aktivity o niečo skôr.

Ak by sa zhoršovalo zabúdanie, tak treba navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková