Je zvláštny pocit po operácii žlčníka normálny?

Zodpovedané
18. jún 2019

Dobrý večer,

pred necelým mesiacom mi bol vyoperovaný žlčník, lebo som mala kamene. Dlho som sa dávala dokopy, čo sa týka pohybu. Bolesť som cítila pri každom pohybe. Mala som bolesť v ramenách. Vraj to bol plyn, ktorý zo mňa vychádzal, keďže som bola operovaná laparoskopicky.

Viac ako týždeň som mala pocit ako keby sa mi prelievali všetky vnútornosti. Stále mám divný pocit vľavo pod rebrom ako keby mi tam niečo zabudli. Niečo mi tam zavadzia. Nebolí to. Rany sa mi zahojili, len je to nepríjemné.

Je to normálne mesiac po operácii?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť ešte o reakciu po operácii žlčníka.

Každý operačný zákrok predstavuje zásah do organizmu a naše telo potrebuje určitý čas, aby sa zregenerovalo.

Po operáciách sa odporúča užívať Wobenzym. Ide o preparát, ktorý pomáha k rýchlejšej regenerácii tkanív po operačných zákrokoch.

Ak by sa však bolesti zvýraznili, mali by ste navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková