K akému lekárovi mám ísť, keď mi opúchajú nohy?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

mám problém s opuchmi nôh. Opúchajú mi od kolien dole. Mam prácu, kde stojím cca 8 hodín denne a v soboty 13 hodín. Problém je, že ma bolia z toho nohy aj zospodu v priehlavku.

Ráno mam problém vstať. Musím najskôr nohy rozchodiť a až normálne môžem chodiť. Bola som s tým na cievnom pred 2 rokmi, ale dostala som Detralex a kompresné pančuchy.

Brala som to pol roka a žiadna zmena nenastala.

K akému lekárovi mám ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opuchy dolných končatín sú najčastejšie cievnej príčiny, a to pri kŕčových žilách, ktoré sa zhoršujú pri dlhodobom státí.

Odporučila by som Vám navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a následne potvrdí, alebo vylúči iné príčiny opuchov dolných končatín ako napr. problém so srdcom, ochorenia obličiek.

Ak ide o lymfatický opuch, tak v terapii by Vám pomohli lymfatické drenáže. Taktiež by ste mali opäť absolvovať cievne vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková