K akému špecialistovi ma pošle všeobecný lekár s bolesťou podbrušia?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

mám bolesti v ľavom podbruší už asi 6 týždňov. Je to ako keby menštruačná bolesť a aj začala počas posledného menzesu, no neprešla. V oblasti ľavého podbrušia, kde cítim bolesť som si nahmatala útvar, ktorý vpravo nemám taký veľký a výrazný ako vľavo.

Nemám problémy s močením ani s vyprázdňovaním. Bolesti sú tupé, prechádzajú do krížov. Mávam návaly tepla a chladu, niekedy točenie hlavy. Bola som na gynekologickom vyšetrení, nakoľko som si myslela, že sa môže jednať o vaječník. Lekár urobil sono a tvrdí, že pokiaľ užívam antikoncepciu, tak chorá byť nemôžem. Na sone nič nevidí a tento problém patrí inam. Bolesti nemám konštantne, ale vo vlnách, niekedy sa na bolesti budím v noci,alebo som z bolesti v priebehu dňa vyčerpaná až zaspím. Počas dňa sa cítim veľmi unavená.

K akému špecialistovi ma pošle všeobecný lekár?

Môže ma poslať priamo na USG vyšetrenie brušnej dutiny alebo iné vyšetrenie?

Je možné odhaliť nejaký problém aj priamo u všeobecného lekára z odberu krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš lekár Vám pravdepodobne urobí krvné testy, odošle Vás na sonografické vyšetrenie. Ďalej je potrebné vyšetriť moč. Ak sa nič nezistí z vyššie uvedených vyšetrení, tak je potrebné doplniť gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková