Koľko tabletiek magnézia si môžem dať za jeden deň?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

som v 23. týždni tehotenstva.

Koľko tabletiek magnézia si môžem dať za jeden deň?

Na magnéziu je napísané: Jedna tableta obsahuje 500 mg mliečnanu horečnatého dihydrátu (magneziumlaktátu dihydrátu), čo zodpovedá 51 mg horčíka.

Mám totiž problém v nohách. Ako keby som mala veľmi silnú svalovicu. Neviem si sadnúť na zem a sama sa postaviť. Som celkovo chudej postavy, pribrala som zatiaľ 10 kg. Brala som tabletky Medrol do 5. mesiaca.

Mohli to oni spôsobiť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto magnéziové tabletky sa môžu aj 2-3x denne, avšak množstvo Vám musí určiť Váš gynekológ.

A to z dôvodu, že magnézium pôsobí aj na maternicu. Preto je nutné konzultovať Vášho gynekológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková