Kŕčovité bolesti svalov a pod ľavým rebrom

Zodpovedané
8. jan 2019

Dobrý deň,

veľmi pekne Vás prosím o radu. Som mama trojročnej dcéry a ročného syna a mám kŕčovité bolesti svalov a pod ľavým rebrom. Absolvovala som vyšetrena na neurológii, reumatológii, bola som na MR mozgu, emg svalov, krvný obraz mám ukážkový. Začalo to všetko zápalom nejakého nervu. Jednou neurologičkou to bol označený trojklanný nerv, druhým neurológom to bolo vyvrátené.

Po doužívaní liekov mi ostali problémy v podobe bolestí svalov rúk a nôh. Dokonca som bola veľmi unavená. Začala som užívať vitamíny C, D ,B, koenzým Q10, calcium a magnézium. Po vyše polroku bolesti ustúpili. Chvíľkami však dostanem kŕčovité bolesti, čo doslova cítim až pri srdci. Posledný týždeň ma bolieva pod ľavým rebrom, akoby ma niečo tlačilo, alebo mi niečo tam zavadzalo. Súčasne na tej strane ma bolia kríže a dokonca tam mám takú vydutu pohyblivú časť.
Manžel ma utešuje, že sú to stuhnuté svaly, ale mne sa tomu nechce veriť. Moja obvodná lekárka mi odporučila: " Vygooglite si, čo vám je." Tak sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc,či to je niečo vážne.

Ďakujem za odpoveď a radu

Dobrý deň,

pri bolestiach v oblasti hrudnej chrbtice sa bolesť môže premietať dopredu pod ľavý alebo pravý rebrový oblúk. Z chrbtice vychádzajú nervy, ktoré inervujú jednotlivé štruktúry nášho tela, pri ich dráždení pociťujeme bolesti v ich priebehu. Príčinou dráždenia nervov môže byť stuhnutý sval, poškodenie platničiek alebo štruktúr v oblasti chrbtice. Tento typ bolestí sa lieči liekmi proti bolesti a zápalu a liekmi na uvoľnenie svalov, dôležité je správne cvičenie.

Ak ťažkosti budú stále pretrvávať aj napriek liečbe je vhodné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková