Má laserové odstránenie chĺpkov vplyv na plod?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

absolvovala som laserové odstránenie chĺpkov, no to som ešte nevedela, že som tehotná.

Aký vplyv to má na plod?

Ďakujem

Dobrý deň,

laserové odstránenie chĺpkov sa neodporúča v tehotenstve, pretože sa nevie, aké následky to môže mať na plod. Takéto výskumy sa nerobia u tehotných.

Môj názor je, že ak išlo o odstránenie chĺpkov na nohách, tak by nemalo dojsť k poškodeniu. Svetlo a teplo z lasera nemá až taký dosah na maternicu, ale ďalšie laserové odstránenie chĺpkov však už nedoporučujem.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková