Má vplyv marihuana počas tehotenstva na plod?

kaca250
24. feb 2015

nevedela som o tom,ze som tehotna (asi tyzden) a bola som na chate,kde sa cez vikend dost zilo zo vsektym co k tomu patri a bola som troska vydymena 2 dni...mam teda obavy ci to moze mat vplyv na plod. Odvtedy nepijem ani nefajcim,ale co sa stalo sa stalo a mrzelo by ma ak by to malo vplyv na male...mal niekto niekedy podobny problem?

blienkal
24. feb 2015

Tak snáď ten jeden prehrešok nebude mať vplyv, ak by to malo veľmi zlý vplyv tak ti plod odíde... ale skôr by som sa zamyslela nad tým, či budúci otec dlhodobo nehulí... prípadne aj ty... to môže mat horšie následky ako jedno skúsenie (zlyhanie). Držím palce nech je všetko ok. 🙂

moniciak
24. feb 2015

Podľa mňa nie... Už s tým aj tak nič neurobíš

ivca88
24. feb 2015

Nejdem odsudzovat ... no pokusim sa pomoct....nemyslím si ze marihuana mohla ovplivnit plod.... kedze to nie je az taká tvrda droga ako pervitín či iné ....
A s alkoholu majú zvacsa deti nizsiu porodnu hmotnost ... no oredpokladam ze nie si dlho tehotná...

Kazdopadne zver sa svojmu gynekokogovi ... on ti potom na základe testov povie viac ....
Kazdopádne dufam ze si sa poucila a bude s teba dobra mamina ! 🙂

loliki
24. feb 2015

Ako, najvyssí čas s tým prestať. Prajem ti, aby ťa dieťa priviedlo k rozumu, k zodpovednosti a zdravemu zivotnemu stylu. Prvy trimester je vždy neistý, tak sa držte.

ivetkab.
24. feb 2015

Na východnom Slovensku máme prázdniny ... 😀

cerez
24. feb 2015

Nemala by som súdiť, ale ak čakám dieťa a viem akú partiu mám a do akej patrím predpokladám, že si to mohla vedieť ako to dopadne taká žúrka na chate. A keď vidím názov kaca alias kača, tak sa tomu všetkému ani nedivím.

miamia3
24. feb 2015

poznám niekoľko aktívnych fajčiarok trávy čo celé tehotenstvo fajčili ,jednu aj čo denne, iné tak víkendovo, všetky majú deti zdravé , jedna má dcéru medzi najlepšími v triede, chodí na olympiády a tá brala aj pervitín, čo nevedela do 4 mes. že je tehotná, má krásnu a múdru dcéru. Neboj sa, nič sa nestalo.

jana_eyre
24. feb 2015

@cerez, ved autorka pise, ze nevedela, ze je tehotna a ze teraz uz nehuli, nepije ani nefajci..

Pokial viem, uplne prve tyzdne tehotenstva je plod chraneny od vonkajsich vplyvov, pretoze je vyzivovany este len zltkovym vakom, nie placentou - ta sa tvori neskor.. cize ak si bola v nejakom prvom az druhom mesiaci, plod urcite nie je ohrozeny.. hlavne uz nebud vydymena neskor, vyhybaj sa akymkolvek drogam - to ale predpokladam vies a netreba ti to tu pisat..

zelam zdrave babatko..

miadi
25. feb 2015

no tak ste jej dobre nalozili 🙂 akoby ste boli ciste duse ciste tela neposkrvnene 🙂 neboli v zivote na chate..kolko ludi ani nevedelo ze su teho a oslavovali silvestra alebo ine a stali sa do nemoty..a nic babo zdrave.. alkohol je horsi ako trava a tabakove cigarety su riadne svinstvo to mate asi rovnake zlo mozno to legalne komercne podporovane a lahko dostupne este vacsie
niekto moze zit jak pustovnik a dietatko nemusi byt zdrave tiez netreba zo vsetkeho vynit zivotny styl matky aj tak rozhoduje genetika..
ako povedala uz Jana Eyre prve tyzdne je plod chraneny vplyvom z tvojho tela nedostava nic zivi ho zltkovy vak..
cize nemusis mat stres teraz uz len zdrave veci konzumovat a vsetko bude ok 🙂

rose32
25. feb 2015

Prve 3mesiace je plod citlivy.pot.uz tak nie,lebo uz to ma nervove...,ale nemusi sa stat nic.treba sa opytat doktora bude viac sledovat ....

miculiatko
25. feb 2015

v rannom stadiu tehu je tvoje babatenko chranene zltkovym vackom tak ako uz bolo pisane vyssie no ale vyjadrenie ze alkohol skodi menej ako trava je podla mna cisty alibizmus a ospravedlnovanie hulicov a fetakov. Pardon za vyraz. pevne verim ze si s tym skoncila a uz sa k trave ani nevratis.

meluela
25. feb 2015

@kaca250 uplne v pohode, ak uz teraz nebudes pit ani fajcit nemusis sa bat. A lekarovi to radsej nespominaj (nevies ako zareaguje a ci ta nepochopi nespravne)

alicam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petra7777
18. júl 2015

Nevedela si, že si tehotná, tak už nehul a bude dobre 🙂 a nerieš....No a @alicam .....ty sa verejným priznaním, že pri malom dieťati hulíš len strápňuješ....výhovorky typu, že manžel je debil.....a kojíš???? Fakt mám dosť 😠

stanislavao
19. júl 2015

Ano mohla. V prvych tyzdnoch tehu sa vyvija nervova sustava. Znama drogy nebrala, len lieky a plod bol vazne poskodeny, musela ist na prerusenie, tak velmi to bolo vazne. Takze reci, ze droga nemohla uskodit su blud.

vejula
19. júl 2015

Tiež som bola asi dva týždne tehotná (teda v 4 týždni) a hulila som, kedže som nevedela o tom, že čakam mimi. Bolo to moje prvé tehotenstvo A malý je v poho. (pre uzrejmenie, bolo to posledný krát, čo som hulila, odkedy som matka, nič také nerobím. Ono v tom čase (4 týžden) ešte miminko vyyživuje tuším žlté teliesko či ako to, či ten vak, no proste ešte nieje uplne napojenee na tvoj krvný obeh, takže by to vadiť nemalo. Nestresuj, bude to ok

gabuchah
27. júl 2015

Nie sú lieky ako lieky.. Tiež som mala podobný problém koli borelioze.. Každé lieky majú iný vplyv alebo účinky a marihuana je najmenej škodlivá v malom množstve

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre